Taneční oddělení

ELKO

Náš obor se specializuje na scénický tanec, který vyučujeme děti od 5 – 17 let.

Tento druh tance nemá přesně daná pravidla ani omezení.

Jde o vyjádření citů, nálad, myšlenek nebo příběhu, které jsou přeneseny do ladného pohybu.

To vše jde ruku v ruce s hudební předlohou, která je nedílnou součástí divadelní scény.

Rozvíjíme přirozenost, originalitu pohybového vyjádření i herecké dovednosti.

Předškoláci a žáci prvních tříd se se základy tance seznamují formou Montessori výuky. Pomocí her a tématických hodin (kdy si hrajeme na ZOO, že jdeme do lesa na houby, k vodě…) poznáváme jednoduché kroky, upevňujeme taneční postavení, posilujeme svalové partie, rozvíjíme pohyblivost kloubního aparátu. Objevujeme vedenou improvizaci a orientaci v prostoru.

Hodiny probíhají jednou, u větších dětí dvakrát týdně.

Všichni žáci vystupují na koncertech školy, starší tanečníci pak naši ZUŠ reprezentují na tanečních soutěžích a přehlídkách.

Pro děti je tento druh tance ideální možností pro rozvoj motoriky a získání ladnosti pohybu.